Rusya'da Dil Eğitimi – Rusyada Dil Okulları

Rusya’da Dil Eğitimi – Rusyada Dil Okulları – Rusça Dil Kursları -rusya dil okulu, rusya dilokulu, dil okulları, dil kursu – Rusça dil okulu Rusya – Russian Rusya

Rusya Dil Okulları

Dil Okulları Seçimi ve Başvuru Süreci

Dil okullarının programlarına yılın her döneminde katılmak mümkün olmakla beraber, eğitime başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 2 ay önce başvuru işlemlerini başlatmanız uygun olacaktır. Vize işlemlerindeki muhtemel gecikmeleri de göz önüne alarak işlemlere mümkün olduğunca erken başlamalarını öneririz.

Yurtdışındaki dil kurslarına her yaştaki istekli katılabilir. Dil kurslarına katılmak için belli bir dil seviyesi ya da okul bitirme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Eğer TOEFL hazırlik kursuna katılmak isterseniz, bunun için seviye tespit sınavında belirlenen sonuca göre bir eğitim programı alırsınız.

Uzun dönem eğitim alan öğrencilerimiz, dil okullarının üniversite yerleştirme servislerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek ve Amerika’da YÖK onaylı üniversitelere yerleşebileceklerdir.

Dil eğitimi alacağınız okulu seçerken, seçtiğiniz okulun, yurtdışındaki yetkili eğitim kurumlarından onay almış, kalitesi tescillenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer okul onaylı ise aşağıdaki logolardan birisini taşımaktadır:

British Council, Arels, Baselt , ELICOS, CLC, CAPLS, CEC, ACCET, PELSA, NAFSA, NEAS, CRELS, RELSA

Ayrıca, her amaca ve her bütçeye uygun kurs seçeneği MCI Yurtdışı Eğitim’in veri tabanında bulunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı

Aile yanı konaklamanın diğer seçeneklere göre daha ekonomiktir ve okulda alınan eğitimin pratiğe taşınmasına da daha çok olanak vermektedir. Öğrenciler, okul yönetimince özenle seçilmiş, güvenilir aileler yanında kalır. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilmektedir.

Öğrenci Yurdu

Yurtların bir kısmı sadece 5-10 odadan oluşan “öğrenci evi” şeklinde, bir kısmı da daha fazla öğrencinin bir arada kaldığı, çalışma odaları, kütüphane, spor salonu gibi imkanları olan yurtlardır. Banyo, telefon gibi ihtiyaçların ortak kullanıldığı yurtların yanı sıra, kişiye imkanlar sunan özel yurtlar da bulunmaktadır. Yemek temini genelde öğrenciye aittir ve konaklama fiyatına dahil değildir.

Kolej Kampüsü

Bu konaklama seçeneğinin avantajları arasında kampus içerisinde kafenin yanı sıra çalışmaya, kültürel aktivitelere ve spora yönelik imkanlar bulunması ve dil okulu öğrencilerine de tüm bu olanaklardan yararlanma imkanı verilmektedir.

Kurs Sonunda bir sertifika verilir mi? Devam Zorunluluğu Var mı?

Dil okullarının tamamı,eğitim süresi ne olursa olsun, kurs sonunda öğrencilerine bir sertifika vermektedir. Ancak alacağınız bu sertifika, kurumların kendi sertifikaları olduğu için Türkiye’de sadece özel kurumlar tarafından tanınmaktadır.

Kurslara devam zorunluluğu vardır.

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim’in Dil Okulu Yerleştirme Hizmeti Nedir?

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim size sunulan okulların resmi temsilcisi olduğu için herhangi bir ekstra ücret ödemeniz gerekmeyecektir.

Profesyonel Destek

Eğer İngilizceniz belli bir seviyede değilse, okulla iletişim kurmanız zor olacaktır bu nedenle tüm okul kayıt işlemlerinizi ve yazışmalarınızı sizin adınıza ücretsiz olarak MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim tarafından gerçekleştirilecek ve kayıt aşamasının her safhasını kolaylaştıracaktır.

Vize işlemlerinde kolaylık

– İsteğinize ve bütçenize uygun bir dil okulu seçip, kaydınız yaptırdıktan sonraki en önemli aşama vize almak olacaktır. MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim vize konusunda uzman, deneyimli personeli ile vize form ve belgelerinizin en doğru şekilde hazırlanmasında ve vize işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasında size yardımcı olacaktır.

– Uygun fiyatlı uçak bileti rezervasyonu da MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim tarafından gerçekleştirilir.

– Vize mülakatı için gerekli randevu alındıktan sonra, Amerikan Elçiliği Vize Mülakatı’nın bir örneği gerçekleştirilir ve kayıt işlemleri tamamlanır.


Tags:

Bilgecan Rüya Yorumu Yemek Tarifleri Sitesi