İtalyanca Dil Okulu

italyanca dil kursları – İtalyanca Dil Okulu – İtalyanca Öğren – İtalyanca Kursu İtalya dil okulu, dil okulları, dil kursu, dil eğitimi, yaz okulu, üniversite

İtalya İtalyanca dil eğitimi almak için mükemmel bir ülkedir. İtalya’da birçok İtalyanca dil eğitimi veren özel dil okulları ile çalışmaktayız. Sizin için seçtiğimiz İtalyanca dil okullarımız Milano, Floransa, Roma, Napoli, Salerno, Siena, Venedik, Bologna’da bulunmaktadır. Sizden hiçbir ekstra ücret almadan YAKIN BATI yurtdışı eğitim danışmanlarımız size en uygun İtalyanca dil okulunu seçmenize yardımcı olacaklardır.

İtalya’da İtalyanca dil okullarında verilen bazı eğitim programları;

Genel İtalyanca

Yoğun İtalyanca

İtalyanca ve Kültürü Kursları

“ Firenze” Diploması Kursları (DELI, DILI, DILC, DALI, DALC)

İş için İtalyanca

Mesleki İtalyanca

Öğretmenler için İtalyanca

Üniversite Hazırlık

Akademik Okul Yılı (İtalyanca)

Staj

İtalyanca ve Sanat Tarihi

İtalyanca ve Mutfak Sanatları

İtalyanca ve İtalyan Şarapları

İtalyanca ve Moda

İtalyanca ve Tasarım

İtalyanca ve Sanat

İtalyanca ve Müzik

Eğitim Maliyeti:

İtalya’da İtalyanca dil eğitimi veren okulların ücretleri aylık 600€ dan başlamaktadır, 3 aylık İtalyanca kursu 1400€, 6 aylık İtalyanca dil kursu 2.500€ dan başlayan fiyatlarla size İtalyanca dil eğitimi verebilir.

Konaklama:

İtalya’da dil okullarında konaklamalar aile yanında kalma şeklinde, ya da apartman dairelerinde sağlanabilir. Konaklama gittiğiniz şehre ve okula göre değişebilir. Ücretleri ise aylık 500€ 900€ arasındadır. İtalya’da konaklama ayarlamasını okullardan ayarlamayı tercih ediyoruz, en az bir aylık konaklamanın okul tarafından ayarlanması size büyük avantaj sağlıyor. Uzun dönem gidecekseniz gittikten sonra konaklama imkanları hakkında yurtdışı eğitim danışmanlarımız size bilgi vereceklerdir.

Yaşam Maliyeti:

İtalya’da gideceğiniz şehre göre yaşam gideriniz değişebilir. Milano yaşam gideri en pahalı şehirdir. Aylık konaklama hariç en az 300€ en fazla 700€ yaşam gideriniz olacaktır. İtalya’da oturma izni aldıktan sonra haftada 20 saate kadar part-time çalışabilirisiniz.

Vize İşlemleri:

İtalya öğrenci vizesi işlemleri okul kaydı yapıldıktan en fazla 15 gün içerisinde tamamlanır. Gideceğiniz dil kursu süresine göre vize verilir. Kayıt olduğunuz İtalyanca dil kursu en fazla 12 hafta ise turistik schengen vizesi ile eğitim alabilirsiniz, dil kursu kaydınız en fazla 24 hafta sürüyorsa size öğrenci vizesi verilir, bu vizeyi İtalya’ya gittikten sonra uzatamazsınız. İtalyanca dil kursu kaydınız 24 hafta üzerinde ise size uzatılabilen bir öğrenci vizesi verilir, bu tip vize ile bir başka eğitim programına devam edebilirsiniz. İtalya’da İtalyanca dil eğitimi almak için İtalyan konsolosluğu asgari düzeyde İtalyanca bildiğinizi ispat etmenizi istemektedir. İtalya öğrenci vizesi başvurunuz YAKIN BATI eğitim danışmanları tarafından sizin yerinize yapılabilir. Eğitim danışmanlarımız bu konu üzerinde yeterli bilgiye sahiptir.

Okul Seçimi:

İtalya’da İtalyanca dil okullarını öncelikle size uygun olan eğitim programı ile birlikte kalmayı düşündüğünüz şehre göre tespit ediyoruz. Özellikle uzun dönem kalacaksanız şehir seçimi çok önemlidir. Okul seçimi, şehir ve eğitim programı seçiminden sonra gelir. Gidebileceğiniz ve İtalyanca seviyenize göre eğitim programları hemen hemen tüm şehirlerde zaten bulunmaktadır.

YAKIN BATI yurtdışı eğitim danışmanları size en uygun şehir, okul, program, konaklama seçiminde yardımcı olduğu gibi ayrıca vize, ulaşım, sigorta ve diğer tüm işlemler için ekstra hiçbir ücret almadan üstün hizmet kalitesi ile yurtdışında eğitim almanızı sağlayacaklardır. Bizi aramadan yurtdışı eğitimi planı yapmayın.

Milano’da bulunan İtalyanca Dil Okullarımız

Avrupa’nın belki de dünyanın moda, tasarım ve ticarette başkenti. İtalyanın en büyük şehri Milano hem turistik hemde ticari açıdan önemlidir. Dünyanın en büyük ve önemli ticaret fuar ve organizasyonları Milano’da yapılır.

Milano’da İtalyanca dil eğitimi veren okullar;

Scuola Leonardo da Vinci

Linguaviva

International House Milan

Roma’da bulunan İtalyanca Dil Okulları

Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olup 2600 yıllık Avrupa tarihi ve kültürünü temsil etmektedir. Roma şık alışveriş alanları ve ilginç İtalyan yaşam tarzı ile 3 Milyon nüfuslu bir müze. Kafeleri, parkları ile büyüleyici bir şehir Roma, İtalya

Roma’da İtalyanca dili eğitimi veren okullar;

Dilit – International House Roma

Scuola Leonardo da Vinci

Floransa’da bulunan İtalyanca Dil Okulları

Floransa klasik İtalya’nın ve Rönesansın beşiği Toskana’nın kalbinde bulunmaktadır. Örneklerinin şehre karşı kişilerin hayran kalmasını sağlayan muhteşem tarihin ve kültürün merkezidir.

Floransa’da İtalyanca dili eğitimi veren okullar;

Scuola Leonardo da Vinci

Linguavia / Linguadue

International House Firenze

Eurocentres

Siena’da İtalyanca Dil Okulları

“Chianti” şarap bağları ile zeytin koruları ile çevrelenmiş olan Siena Toskana’nın ortasındaki üç tepeye kurulmuştur. Siena Akdeniz tipi evleri ve katedrale doğru yükselen ve del Campo Meydanına doğru alçalan küçük sokakları ile çok şirin bir şehir.

Siena’da bulunan Scuola Leonardo da Vinci İtalyanca dil okulu, Siena’nın tarihi merkezi olan del Campo meydanından sadece üç dakikalık bir yürüme mesafesi uzaklığındadır. Büyük bir teras öğrencilerin kullanımına açıktır.

Napoli Centro Italiano İtalyanca Dil Okulu

Napoli (Naples) İtalya’da Roma’nın güneyinde büyükçe bir sahil şehridir. Tarihi ve yaşam stili ile çok güzel tecrübeleri edinebilirsiniz.

Centro Italiano İtalyanca dil okulu Napoli’de bir grup öğretmen tarafından kurulmuştur. Okul Napoli şehrinin tarihi şehir merkezinde bulunur. Küçük ama sıcakkanlı insanların çalıştığı eğitimin mükemmel olduğu bir İtalyanca dil okulu, 2004 senesinde İtalyanca kursuna gönderdiğimiz Şeyda Şen Centro Italiano dil okulunu Napoli’ye gitmek isteyen her öğrenciye tavsiye ediyor. Centro Italiano İtalyanca dil okulu her seviyede İtalyanca dil eğitimi, ve herkese yönelik kurslar verir.

Standart kurs (haftada 20 saat aylık 580€)

Üniversite Hazırlık (Tıp eğitimi için özel)

İlaveten aşçılık, şarap, seramik, arkeoloji ve bir çok alanda dersler de alabilirsiniz.

Okul size paylaşmalı apartman dairesi ayarlıyor, tek kişilik oda fiyatı aylık 370€.

Sizde bu harika şehirde ve kaliteli okulda eğitim almak isterseniz bizi vakit geçirmeden arayınız.

Salerno Accademia Italiana İtalyanca Dil Okulu

Salerno, eğitim ve tatili bir arada yapabileceğiniz, Amalfi (Amalfi, Positano, Sorrento) bölgesinde bulunan ideal bir şehirdir. Salerno, temiz ve yeşil denizi ile meşhurdur. Salerno’da yüyürken sıcak kanlı yerel halk ile iletişiminiz kolay olacak.

Accademia Italiana Salerno şehrinde bulunan küçük ama eğitim kalitesi yüksek bir italyanca dil okuludur. Her seviyede italyanca dil kursu veren okul, ayrıca Perugia Üniversitesi CELI ve CIC sınav merkezidir. Accademia Italiana dil okulu her seviyede İtalyanca dil eğitimi, ve herkese yönelik kurslar verir.

Standart kurs (Haftada 20 saat); 4 hafta 620€; 12 hafta 1,680€; 24 hafta 2,880€

İtalyan sanat tarihi

İtalyan sineması tarihi

İtalyan mutfağı

İtalyan seramiği ve dekorasyonu

Ticari İtalyanca

Turizm için İtalyanca

Okul size daire yada aile yanı konaklaması sağlayabiliyor. Aylık tek kişilik oda fiyatı 440€..

Sizde bu harika şehirde ve kaliteli okulda eğitim almak isterseniz bizi vakit geçirmeden arayınız.

Venedik Istituto Venezia İtalyanca Dil Okulu


Tags:

Bilgecan Rüya Yorumu Yemek Tarifleri Sitesi