Çinde Dil Eğitimi – Çin'de Dil Okulları

Ticaretin ve Sanayinin yeni dili ÇİNCE

Çince dil öğrenim ihtiyacınızı ELT ile Pekin’de dil eğitimi alarak giderebilirsiniz. Uluslararası bir kuruluş olan Sprachcafe ve ELT iş birliği ile yerinde Çince öğrenebilir, hem ticaret, hem eğitim hem de ziyaret yapabilirsiniz.

Sprachcaffe Pekin Çince sunan bir dil okulumuz.

Sprachcaffe Çince dil okulu:

Sunduğumuz kurs türü: Standart Kurs

(haftada 20 ders saati)

Sınava hazırlık/ Akademik Kurs

(Haftada 20 ders saati)

Yoğun kurs

(Haftada 30 ders saati)

Bire Bir Kurs (Haftada 20 ders saati)

Tai Chi/ Chinese Painting (Haftada 10 ders saati)

Dil okulumuzun sunduğu konaklama:

Kurs Ücretleri

aşağıda belirtilmiştir

Tarihe Tanıklık Eden Başkent Pekin

Eski Çin gelenek ve göreneklerinden yakından tanımak isteyenlerin tercihi Pekin’dir. Kent merkezinde bulunan okulumuz Ming ve Qing imparatorluk döneminin en önemli eserlerinin bulunduğu yerdedir ve ulaşımı da oldukça kolaydır. Bu tarihi eserler UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Yaklaşık 13 milyon kişinin yaşadığı bu kent tam bir kültür ve politika merkezidir.

Ebette Çin deyince akla ilk gelen şeylerden biride alışveriştir. Çünkü burada çok uygun fiyatlara toptan ya da perakende alışveriş yapabilir ve dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız eşyaları bulabilirsiniz ve rahatlıkla pazarlık yapabilirsiniz.

2008 Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak olan Pekin yoğun bir hazırlık içindedir. Kentteki tüm spor, eğlence ve dinlence yerleri yeniden dizayn edilmektedir. Pekin gittiğinizde Tianan Men Meydanı, Yasak Şehir, Yaz Sarayını, Cennet Tapınağını ve Budizm tapınaklarını mutlaka gezmelisiniz. Elbette Terra Cotta Askeri Müzesi’ni de unutmayın Çince kurslarımıza katıldığınız da ilk birkaç hafta zorlansanız da daha sonra Çincenin ne kadar eğlenceli, farklı ve kolay olduğunu fark edeceksiniz. Pekin’de modern teknolojiyle tarihi dokuyu iç içe bulacaksınız.

Dil Okulumuzun Yeri:

Dil Okulumuz kent merkezindeki alışveriş caddesi Wang-Fu-Jing-Fu-Jing bulunmaktadır. 10 dakika yürüyerek alışveriş mağazalarına, kafe, restoran ve barlara gidebilirsiniz. Okulumuza da ki kafeteryada her zaman yemek servisi bulunmaktadır.

Gezilecek & Görülecek yerler:

Pekin’e gittiğinizde en azından Yasak Şehir’e, imparatorun Yazlık Sarayı’na, Çin seddine, Pekin Operasına gitmeniz gerekir. Tabii Cennet Tapınağı da unutmayın. Budizm’i en iyi bu kentte tanıyabilirsiniz. Buda Tapınağı’nda Budistlerin ibadet şeklini görün.Çin’de yaşlılar ve emeklilerin dışındaki insanların çoğu ateisttir. Altın ve Yeşim Buda heykellerine tapınan Budistler değişik insan ve inanış manzaraları görmeniz mümkündür.

Yiyecek ve İçecek:

Çin mutfağını elbette en iyi Çin’de tanıyabilirsiniz. Farklı lezzetlerden hoşlanıyorsanız Çin mutfağının hoşunuza gideceğini tahmin ediyoruz. Aslında 5000 yıllık bu mutfak günümüzde oldukça popülerdir. Çin mutfağı pirinç ve soya fasulyesi ağırlıklı ve ekmek yoktur. Ekmek yerine buharda pişmiş pirinç yiyorlar. Yemekleri bol baharatlı harika bir kokuya ve görüntüye sahiptir. Faklı lezzette çaylar içebilirsiniz. Ayrıca Pirinç şarabının da tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Alışveriş:

Çin’de satin almaya değer ürünlerin başında ipek, porselen, çay ve etnik öğeleri yansıtan süs eşyaları sayılabilir. Ayrıca eğer bir antika merakınız varsa, Çin tam size göre bir ülke. Çin’de ipek çok fazla olduğu için diğer kumaşlardan daha ucuzdur.


Tags:

Bilgecan Rüya Yorumu Yemek Tarifleri Sitesi