Amerika'da Dil Eğitimi Amerikada Dil Okulları

Amerika'da Dil Eğitimi, Amerikada Dil Okulları, Amerika'da İngilizce -Amerika Dil okulları,ABD-Amerikada dil okulu,Amerikada ingilizce Amerika'da dil okulu gerekse üniversite eğitimi çok önemli bir hal almıştır. Amerika'daki Dil OkullarıAmerika’da Dil Eğitimi

Amerika dil eğitimi konusunda çok ciddi ve seçenekler bulunan bir okuldur. Bunun nedeni ülkedeki yaşam standartının yüksekliği ve kaliteli okulların bulunmasıdır. Öğrencilerin İngilizce eğitimi için en çok tercih ettiği bölgeler, California ve New York ile Boston ve Chicago gibi kozmopolit şehirlerdir.


Çok sayıda özel dil okulu bulunan Amerika’da bazı üniversitelerin bünyesinde 4-12 haftalık kurslar bulmak mümkündür. Amerika’da da dil okulu sayısının artması sonucu okulların standartlarını denetleyen bazı dernekler oluşturulmuştur.


Amerika’da eğitim alacak yabancı öğrencilerin katılabileceği programlar haftada minimum 20 ders olmalıdır. Yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur.


6 ay ve daha kısa süreli programlar için dil eğitimi alacak yabancı öğrenciler turist vizesi ile Kanada’da eğitim alabilirler. Daha uzun süreli programlar için öğrenci vizesine başvurmak gerekir.


Dil Okulları Seçimi ve Başvuru Süreci

Dil okullarının programlarına yılın her döneminde katılmak mümkün olmakla beraber, eğitime başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 2 ay önce başvuru işlemlerini başlatmanız uygun olacaktır. Vize işlemlerindeki muhtemel gecikmeleri de göz önüne alarak işlemlere mümkün olduğunca erken başlamalarını öneririz.


Yurtdışındaki dil kurslarına her yaştaki istekli katılabilir. Dil kurslarına katılmak için belli bir dil seviyesi ya da okul bitirme zorunluluğu bulunmamaktadır.


Eğer TOEFL hazırlik kursuna katılmak isterseniz, bunun için seviye tespit sınavında belirlenen sonuca göre bir eğitim programı alırsınız.


Uzun dönem eğitim alan öğrencilerimiz, dil okullarının üniversite yerleştirme servislerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek ve Amerika’da YÖK onaylı üniversitelere yerleşebileceklerdir.


Dil eğitimi alacağınız okulu seçerken, seçtiğiniz okulun, yurtdışındaki yetkili eğitim kurumlarından onay almış, kalitesi tescillenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer okul onaylı ise aşağıdaki logolardan birisini taşımaktadır:


British Council, Arels, Baselt , ELICOS, CLC, CAPLS, CEC, ACCET, PELSA, NAFSA, NEAS, CRELS, RELSA


Ayrıca, her amaca ve her bütçeye uygun kurs seçeneği MCI Yurtdışı Eğitim’in veri tabanında bulunmaktadır.


Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı


Aile yanı konaklamanın diğer seçeneklere göre daha ekonomiktir ve okulda alınan eğitimin pratiğe taşınmasına da daha çok olanak vermektedir. Öğrenciler, okul yönetimince özenle seçilmiş, güvenilir aileler yanında kalır. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilmektedir.


Öğrenci Yurdu


Yurtların bir kısmı sadece 5-10 odadan oluşan “öğrenci evi” şeklinde, bir kısmı da daha fazla öğrencinin bir arada kaldığı, çalışma odaları, kütüphane, spor salonu gibi imkanları olan yurtlardır. Banyo, telefon gibi ihtiyaçların ortak kullanıldığı yurtların yanı sıra, kişiye imkanlar sunan özel yurtlar da bulunmaktadır. Yemek temini genelde öğrenciye aittir ve konaklama fiyatına dahil değildir.


Kolej Kampüsü


Bu konaklama seçeneğinin avantajları arasında kampus içerisinde kafenin yanı sıra çalışmaya, kültürel aktivitelere ve spora yönelik imkanlar bulunması ve dil okulu öğrencilerine de tüm bu olanaklardan yararlanma imkanı verilmektedir.


Kurs Sonunda bir sertifika verilir mi? Devam Zorunluluğu Var mı?

Dil okullarının tamamı,eğitim süresi ne olursa olsun, kurs sonunda öğrencilerine bir sertifika vermektedir. Ancak alacağınız bu sertifika, kurumların kendi sertifikaları olduğu için Türkiye’de sadece özel kurumlar tarafından tanınmaktadır.


Kurslara devam zorunluluğu vardır.
 

Sedye Fiyatı Geri Sarımlı Düşüş Tutucu